„Soutěž je rozdělena vždy do tří kategorií. Nejvíce přihlášek se letos objevilo v kategorii panelový dům, kterých bylo 26. V kategorii rekonstrukce soutěžilo sedm objektů. Do kategorie novostavba se nepřihlásil žádný soutěžící a cena tak nebyla stejně jako loni udělena,“ upřesnil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Podle zástupců města v porovnání s minulými ročníky lze sledovat zvýšený zájem o soutěž právě v kategorii fasáda panelového domu, a to v souvislosti s trendem zateplování a zvyšování kvality bydlení v bytových domech postavených panelovou technologií.

V letošním roce v kategorii panelový dům se o prvenství podělily objekty v ulici U Tenisu a v ulici Hranická na sídlišti v Předmostí; v kategorii rekonstrukce získal první místo rodinný dům v Dvořákově ulici.

Město vyhlásilo letos už pátý ročník soutěže Fasáda roku. „Jejím cílem je motivovat vlastníky nemovitostí ke zlepšení vzhledu objektů, potažmo města,“ podotkla náměstkyně primátora Přerova Elena Grambličková.

Do soutěže bylo možné přihlásit čelní fasádu objektů situovaných ve správním obvodu Přerova, která byla řádně zkolaudována v roce 2007. Termín podání přihlášek byl letos stanoven na 15. února.

Při slavnostním předávacím aktu vítězové obdrží od zástupců města pamětní kovovou desku, kterou si mohou na fasádu oceněného domu umístit.