Od 1. července je cílem soutěžících navštívit minimálně deset z třinácti měst na Olomoucku.

„Letos o soutěž zatím projevili zájem tři lidi, vzhledem k tomu, že soutěž vypukla na začátku července. Loni jsme vybrali asi třicet hracích karet. Zaznamenali jsme od lidí pozitivní ohlas, protože to je ideální soutěž pro rodiny s dětmi," pověděla referentka Turistického informačního centra (TIC) Lenka Dočkálková s tím, že se tímto způsobem dá spojit příjemné s užitečným.

„Nejen, že rodiny prozkoumají krásy měst v okolí, ale navíc se dozví něco zajímavého o Evropské unii. Každé městské informační středisko má připraveno různé úkoly, ať už vědomostní nebo kreativní, které se vztahují k EU," dodala.

Dárky pro děti

Rodič i jeho ratolest musí odpovědět správně na jednu otázku, aby pak získali potřebné razítko do hrací karty. Pro děti pak mají informační centra nachystány i drobné dárky.

„Dále pro děti máme soutěž v přiřazování vlajek ke státům. Ta se nám už loni opravdu osvědčila, rozhodli jsme se tedy ji zopakovat. Velmi mě překvapilo, jak velký přehled mají malé děti ve vlajkách. Mnohdy dítě ve třetí třídě má lepší znalosti než jeho rodič," usmívala se referentka, která sama osobně má ráda aktivní dovolenou, takže tuto soutěž opravdu oceňuje.

Ceny pro vítěze

Ceny pro vítěze jsou opravdu velmi lákavé.

„První cena je víkendový pobyt pro dvě osoby ve Wellness hotelu Kolštejn, druhé místo získá dvě jízdenky do některé z evropských metropolí a třetí cena je permanentka do ZOO Olomouc a kniha ZOO Olomouc v obrazech," dodala Lenka Dočkálková.

Bližší informace a samotné hrací karty mohou zájemci získat v TIC Hranice nebo dalších střediscích MEIS. Nejdál budou účastníci z Hranic cestovat do Hanušovic, nejblíže to pak mají do Hustopečí nad Bečvou. Dalšími městy zapojené do soutěže jsou Štíty, Šumperk, Zábřeh, Uničov, Litovel, Prostějov, Šternberk, Olomouc, Přerov a Lipník nad Bečvou. Letní putování po Olomouckém kraji potrvá až do 30. září.