Podmračené sobotní dopoledne zde patřilo mysliveckému kroužku při Domě dětí a mládeže v Hranicích (DDM), jenž pořádal místní a zároveň i okresní kolo soutěže O zlatou srnčí trofej.

Celkem patnáct soutěžících bylo podle věku rozděleno do kategorií 0, A a B. Pozvání přijali i kolegové ze slovenských Levic.

Všechny závodníky potom čekal test teoretických znalostí z oblasti přírodních věd se zaměřením na myslivost a ekologii, poznávání přírodnin a květin a soutěž ve střelbě ze vzduchovky.

„Moc se mi to líbilo. Takhle na kovové panáčky jsem střílel poprvé,“ pochvaloval si střeleckou disciplínu osmiletý Karel Sargánek, pozdější vítěz v nejmladší kategorii. Právě soutěž ve střelbách byla letošní novinkou na akci, která se koná nepřetržitě už od roku 1985.

Nejlepší z každé kategorie postoupil do národního kola soutěže, kde se místním mladýmmyslivcům daří a dvakrát zde dokonce dosáhli na metu nejvyšší.

„Za úspěch bych však považoval jakékoliv umístění do první desítky,“ prozradil vedoucí mysliveckého kroužku DDM Bohuslav Dvořák.