Za doprovodu bohatého kulturního programu mohli příchozí ochutnat téměř třicet druhů sladkého pečiva a na dvě desítky exemplářů slivovic převážně místní výroby.

Akci pořádal spolek místních žen ve spolupráci s obecním úřadem a návštěvníci se rozhodně měli na co těšit. Stoly se prohýbaly pod talíři s koláči, moučníky, štrúdly a dalšími lahůdkami a vůně domácí slivovice spolehlivě lákala přítomné pány k degustaci u stolu vedle.

Ovšem ve Špičkách se pouze nemlsalo, ale i soutěžilo. Zatímco loni se peklo s tvarohem a předloni s použitím ořechů, letos bylo podmínkou pro zařazení do soutěže přinést koláč obsahující jakýkoliv druh ovoce kromě jablek.

Z úctyhodného počtu 28 přihlášených dobrot nakonec porota, tvořená všemi návštěvníky, vyhodnotila jako nejchutnější banánový moučník Jarmily Hýžové.

Z druhého místa se radovala Eva Zamazalová s višňovým moučníkem a bronz si odnesla Zdena Čadrová. Lepší trávení pak zajistila soutěž o nejlepší švestkovou slivovici. Především zástupci mužského pohlaví zodpovědně srovnávali 19 přihlášených exemplářů, aby svým hlasováním přisoudili vítězství panu Jaroslavu Hýžovi.

O zpestření konzumace se postaral bohatý kulturní program. Rozmanitý repertoár představil Komorní sbor Gymnázia Hranice, veselými hudebními scénkami pobavily Sestry Hrabovské z Hrachovce.

Výstavu vánoční dekorace doplňovaly práce dětí z mateřské školy a výrobky Ústavu sociální péče ve Skaličce.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika