O titul Špičkový koláč se utkalo letos celkem 34 moučníků a o špičkovou slivovici bojovalo patnáct exemplářů trnkovice. „Tento rok pečeme s pudinkem. Každý rok máme jinou hlavní ingredienci. V minulých letech to byla jablka, také tvaroh, kokos, kakao, marmeláda, povidla a dokonce i exotické ovoce,“ přiblížila soutěž Vlasta Novotná ze Spolku žen Špičky, který tuto akci pořádá.

Podle jejích slov se do soutěže se svým kulinářským uměním zapojují nejen místní, ale také jejich rodinní příslušníci nebo i lidé z okolních obcí. A kdo všechny ty dobroty hodnotil? Porotou byli všichni návštěvníci sobotní akce. A vybrat mezi tolika skvělými kousky nebylo vůbec jednoduché. „To se opravdu nedá, všechno je výborné,“ bylo slyšet od dlouhého stolu plného pudinkových koláčů, moučníků či zákusků.

Ilustrační foto
Vlaky a autobusy v kraji mění jízdní řády. PŘEHLED co pojede jinak

Nelehký úkol ale měli také ti, kteří hodnotili všech patnáct druhů domácí pálenky. Nedříve přivonět a pak koštnout. „Tahle je taky dobrá. Bude to hodně těžké, někde je jen nepatrný rozdíl, letos jsou vážně výborné,“ shodli se Petr i Jiří asi tak v polovině koštu.
Vyhrát ale může jen jeden. Čtrnáctý ročník soutěže Špičkový koláč a špičková slivovice tak ovládl kremeš Jana Šnajdrov. Svou chutí a vůní si všechny přítomné podmanila švestková slivovice místního starosty Vladimíra Zamazala.

Sobotní odpoledne ve Špičkách zpříjemnily místní děti, které si nacvičily taneční a hudební vystoupení a právem si za něj vysloužily bouřlivý potlesk. V sále kulturního domu byly k mání také vánoční věnce a keramika. 

Dětský vánoční jarmark ve dvoraně hranického zámku
VIDEO: Zámek patřil Dětskému vánočnímu jarmarku