Téměř tři desítky obdivovatelů hranické spisovatelky ve tři hodiny odpoledne zaplnily Městskou knihovnu Hranice. Několik lidí si knižní novinku zakoupilo přímo na místě.

„Tvorbu Jaroslavy Černé znám velice dobře. Především se mi líbí její historické romány. Autorka umí vtáhnout čtenáře do děje natolik, že se od její knihy nemohu nikdy odtrhnout,“ podotkla jedna z návštěvnic křtu Eva Horáková.

Nový román má dvě linie, historickou a současnou. Začíná výbuchem sopky Vesuv ve starověkém Římě. Černá však obsah svých děl nerada popisuje, proto se místo představování nového románu zaměřila na jiný aspekt spisovatelského řemesla.

„Spisovatel a nakladatel se navzájem potřebují. Nejdůležitější je ale čtenář, protože bez něj by psaní knih nemělo smysl,“ vyjádřila své myšlenky Jaroslava Černá.

Hned tři lidé se stali kmotry nového románu Přísaha. Zástupkyně z nakladatelství Moba, místostarosta města Hranic Miroslav Wildner a Jiří Čtrnáct knihu společně pokřtili.

„Autorka každý rok nabízí poutavý příběh. Umí se vcítit do lidí, pozoruje je, snaží se jim porozumět i pomoci. Proto se v jejích knihách, které nikoho nenechávají lhostejným, poznáváme,“ popsal spisovatelčinu tvorbu Jiří Čtrnáct.

Kromě křtu románu Přísaha, který svým hudebním vystoupením zpestřili žáci Základní umělecké školy Hranice, byla na programu i autogramiáda. „Dnes máme v knihovně vůbec první křest. Často ale při setkání spisovatelů se čtenáři pořádáme autogramiády, které mezi lidmi bývají velmi oblíbené,“ uvedla ředitelka Městské knihovny Hranice Marie Jemelková.

Historický román Přísaha mohou lidé najít už nyní na pultech hranických knihkupců.

Iveta Podešvová