Kvůli mnoha překážkám a nesrovnalostem bylo od počátku nejasné, nakolik je tento megalomanský projekt reálný.

Nyní je možné, že se v nejbližší době nepřistoupí ani ke zpracování studie proveditelnosti, ke které dala většina zastupitelů souhlas už v září.

„Celá záležitost je hodně komplikovaná. V současné době se zpracovává nový územní plán, ve kterém se už s možností napojení kasáren Jaslo s dálnicí počítá," řekl tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský.

Celkový obchvat Hranic

V souvislosti s tímto projektem tak proběhla jen jednání mezi radnicí a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. Průběh tohoto jednání měl zjistit, za jakých podmínek by se celá akce mohla uskutečnit.

„Není to nic jednoduchého, jde o celkový obchvat Hranic. Další jednání tak v budoucnu ještě určitě proběhnou. Právě Ředitelství silnic a dálnic ČR je v tomto směru hlavním garantem," konstatoval pro Přerovský a hranický deník tiskový mluvčí Petr Bakovský s tím, že až po zjištění konkrétních podmínek se může zadávat veřejná soutěž na zpracování studie proveditelnosti.

„Jde o to, abychom nevyhlašovali výběrové řízení předčasně, tedy předtím než budou jasně dohodnuté podmínky. Zpracování takové studie není úplně levná záležitost, i když v současné době nedokážu říci, jaké náklady by si vyžádala," poznamenal mluvčí a dodal, že představitelé města zatím se společnostmi, které sídlí právě na Tovární ulici, o tomto projektu nejednalo.

Komise pro dopravu se sice projektem zabývala, žádné veřejné stanovisko ale k záležitosti doposud nevydávala.

„Pokud by se tento projekt nakonec skutečně realizoval, komise pro dopravu by jej samozřejmě přivítala. Proces momentálně leží na bázi schvalování nového územního plánu, což může trvat hodně dlouho. Je to skutečně běh na dlouhou trať," sdělil vedoucí odboru dopravy Zdeněk Kolomazník. Ten sice není členem zmíněné komise, jednotlivých jednání se ale přímo účastní.

SOUVISEJÍCÍ: Spojí se dálnice s Tovární ulicí? Výsledek ukáže studie