„Možné napojení se bude odvíjet od nového územního plánu Hranic, ve kterém už bude projekt zahrnutý. Územní plán se bude poprvé veřejně projednávat na jaře příštího roku. To je vůbec první krok," konstatoval tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský s tím, že samotnému rozhodnutí o stavbě by předcházela ještě řada další nezbytností. Své by k tomu jistě řeklo i Ředitelství silnic a dálnic.

Možnost spojnice Tovární ulice přímo s dálniční sítí zastupitelé projednávali už v loňském roce, přičemž o reálnosti akce měla napovědět předložená studie.

„O tom, v jakém stádiu se tato studie nachází, nemám informace. Tak velké akce, jako jsou obchvaty, ovšem nikdy nebývají investicí přímo města, nýbrž jiných subjektů," dodal Petr Bakovský.

Důvodem úvahy bylo zejména odlehčení zatížených částí města od těžké dopravy, která z dálnice přes Potštátskou ulici k sídlům průmyslových firem na Tovární směřují.

„Nějaké přímé napojení se zvažovalo už v době, kdy se stavěla samotná dálnice. Ve zdejším území Moravské brány je ale variabilita řešení poměrně úzká. Možností, jak takovou spojnici provést, není mnoho," uzavřel Petr Bakovský.