Uskutečnila se zde totiž soutěžní akce Týden převleků, v jejímž rámci se aktéři odívají každý den jinak, tématicky podle zadaného módního doplňku či stylu.

„Týdnem převleků chceme zpestřit vyučování a zjistit, jestli si žáci dokáží dělat legraci sami ze sebe. Akce zároveň probíhá jako soutěž mezi třídami,“ uvedl Tomáš Hampl, předseda školního parlamentu, který akci pořádal.

A tak zatímco v pondělí všechny sjednotila pokrývka hlavy, v úterý to byl modrý doplněk, ve středu brýle, čtvrtek se nesl v eleganci společenských obleků. V pátek 22. února se chystají dívky přestrojit za hochy a naopak.

„Nejvíce se mi zatím líbilo téma společenského oděvu, protože to vypadalo elegantně,“ poznamenal jeden z žáků Martin Tylich.

„Je to dobrý nápad a zažije se přitom spousta legrace. Moc se těším na páteční výměnu oblečení pohlaví,“ prozradila Klára Lysáková.

Že má akce zastání i mezi vyučujícími, potvrdila i učitelka Lenka Sedláčková. „Líbí se mi, že to žáci berou zodpovědně. Dnes mají některé dívky na sobě vyloženě slavnostní společenské róby,“ pochvalovala si Lenka Sedláčková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

David Kristek