Program se rozběhl v půl deváté ráno soutěží nazvanou přibíraná. Té se z každé třídy zúčastnilo pět studentů. Úkolem bylo běhat kolečka ve vymezeném prostoru a postupně přibírat své spolužáky.

Všichni se pak museli držet za ruce, přičemž za každé rozpojení hrozila časová penalizace. Některé soutěžní úkoly se opakují každým rokem.

Mezi ně patří například divácky oblíbený hod vejcem. Horší pohled na věc mohou mít soutěžící, kterým se vajíčko rozbije v rukou a v horším případě i zašpiní oblečení.

Legrace a zábava ale ke konci školního roku patří. Studenti tak mohou zapomenout na všechny strasti, které je během uplynulých deseti měsíců potkaly.

Pro letošní rok novou disciplínou se stal „slalom kolmo s nákupem.“ Úkolem bylo prokličkovat po trase s plně naloženým kolem a velkou krabicí v ruce bez dotyku země.

Závěrečná disciplína proběhla na atletické dráze. V takzvané míčové štafetě se z každé třídy vystřídalo celkem osm studentů, jejichž úkolem bylo nést velký gymnastický míč nad hlavou a co nejrychleji zdolat téměř půlkilometrový ú­sek.

Po náročném klání přišly na řadu výsledky. Stovky gymnazistů se shromáždily na tribuně a netrpělivě očekávali vyhlášení své třídy mezi nejlepšími. Sladká odměna se nakonec dostala na každého.

Ze všech třinácti kolektivů byla nejlepší třída V4.A. „Jsme rádi že jsme zvítězili, vůbec jsme to nečekali,“ radovali se studenti vítězné třídy.

„Jsem na naši třídu pyšná,“ nechala se slyšet Barbora Helísková, sportovní referentka třídy V4.A.

Hlavní odměnou jim bude den volna, který si budou moci vybrat během příštího školního roku.