Takový byl jubilejní desátý ročník tradičního předvánočního turnaje v šipkách Správná trefa.

„Máme tady družstva z Hranic, Radkovy Lhoty, Pavlovic, Prostějova, Přerova a z Tovačova. V každém družstvu soutěží tři senioři. Po posledním kole probíhá ještě soutěž zaměstnanců jednotlivých domovů, ta se už ale do konečného výsledku nezapočítává," řekl k průběhu pracovník Domova seniorů hranice a jeden z organizátorů turnaje Pavel Helísek.

Vedle nejlepších družstev si tak pohár převzali i nejlepší hráč a nejlepší hráčka turnaje, mimo hlavní soutěž pak získal cenu u i nejpřesnější zaměstnanec domova.

„Začátek byl z naší strany celkem pěkný, ale ten konec turnaje se nám moc nevydařil. Abychom uspěli, musely by se ty hody povést všem. Jsme tříčlenný tým," hodnotil vývoj turnaje soutěžící z Hranic Jan Číhal.

Hranický tým nenechal nic náhodě a několik týdnů před turnajem hody šipek na terč pečlivě trénoval.

„Trénujeme každé úterý, když je ale teplo chodíme ven hrát pétanque," dodal Jan Číhal.

Turnaj s názvem Správná trefa patří ke každoročním adventním akcím hranického Domova, společenská setkání tím ale v předvánočním období rozhodně nekončí.

Obyvatelé Domova si ale během týdne užijí i vystoupení klientek z Větrného mlýna Skalička a či hudební vystoupení žáků Základní umělecké školy v Hranicích.

Bohatý kulturní program pro klienty je připravený také po celý zbytek prosince.