Fotografiemi žáků, kteří se zapojili do soutěže s názvem Fotíme Hranice.

„Kromě desetiletého výročí rozšířené informatiky slavíme také pětileté výročí od pořádání různých soutěží s podporou Grantového programu města Hranice,“ konstatoval učitel Základní školy Šromotovo Petr Drábek.

V rámci soutěže Fotíme Hranice, která se netýká jen žáků ze „Šromoťáku“, ale má i regionální rozsah, tak kolemjdoucí mohou od čtvrtého do čtrnáctého ledna obdivovat prakticky umělecké fotografie jednotlivých školáků.

Jak je na výstavě ve dvoraně zaznamenáno, škola se rozšířené informatice věnuje také mimo školní výuku. Kromě soutěží pořádá i semináře či nejrůznější workshopy jak pro žáky, tak i pro samotné učitele.

„Pořádáme také projekty jen pro naše žáky. Proto jsou na panelech umístěny i fotografie zapojené do soutěží s názvy Jaro, Prázdniny, Fotíme makro a podobně. Ty v postatě doplňují tu hlavní soutěž Fotíme Hranice,“ uvedl dále pedagog.

Základní škola Šromotovo do této doby pořádala své soutěže spíše v menší dvoraně v prvním patře zámku. Letošní výročí ale oslavila prezentací právě ve vstupní hale, kde bude na očích obdivovatelů rozhodně více.

Jak učitel Petr Drábek uvedl, téma výstavy nebylo náhodné. „Vybrali jsme si to, co zřejmě nejvíce přiláká pozornost, tedy právě fotografie,“ uzavřel s tím, že k výstavě žádný doprovodný program neprobíhá. Ostatně to ani nepotřebuje. Vše je prakticky řečeno v obrazech.