Na začátku čtvrtečního jednání podal rezignaci Vladimír Juračka (Hranice 2000), který se na postu starosty ohřál pouze pět měsíců, spolu s ním podala rezignaci i místostarostka Radka Ondriášová (ČSSD).

„Kdybych to měl shrnout, můj odchod je projev solidarity s kolegy radními, kteří byli odvoláni bez udání důvodu a byla tím zpochybněna jejich práce," uvedl po rezignaci Vladimír Juračka.

Neuvolněný místostarosta

Velký rozruch panoval při volení místostarosty Ivo Lesáka (Otevřená radnice), který prozatím bude svou funkci vykonávat jako neuvolněný, což znamená, že se nadále bude věnovat i svému povolání.

„Šokovala mě poslední informace, že Hranice budou mít neuvolněného místostarostu. Navíc Ivo Lesáka jsem poznal jako člověka, který se bojí dělat rozhodnutí a není schopen řešit problémy a dotahovat je do konce. Obávám se toho, jak se město bude dále vyvíjet," zhodnotil Vladimír Juračka.

Lidé očekávají změny a my je přineseme, slibuje Kudláček

Nový starosta Jiří Kudláček ve své úvodní řeči jasně nastínil, jak si představuje další spolupráci.

„Nechceme vyhrocenou hranici mezi koalicí a opozicí, ale otevřenou diskuzi, kdy zastupitel i občané jí věnují svůj čas. Lidé očekávají změny a my je přineseme," slíbil Jiří Kudláček, který chce oživit centrum města, park i místní části a zprůhlednit vedení Ekoltesu.

„Nesmíříme se s malou připraveností ploch pro podnikání, bydlení i sportovišť. Hranice jsou naše společné město, kde vychováváme své děti. Proto by mělo být čisté, zelené a upravené pro všechny generace," vyjádřil se Jiří Kudláček ve svém plamenném projevu.