Na Základní škole Šromotovo se při úterní kolaudaci ukázalo, že bude potřeba odstranit problém s otvíráním oken. Jinak jsou ale nově zrekonstruované prostory připraveny přivítat v září prvních dvacet dětí.

„Včera jsem kontaktoval dodavatele nábytku a slíbil, že během příštího týdne nám ho dodá. Místnosti už jsou vymalované a vše je připraveno,“ uvedl v pátek ředitel ZŠ a MŠ Šromotovo Radomír Habermann.

V prostoru za spojovacím koridorem do tělocvičny, kousek od venkovního hřiště, je už pro děti připraven koutek na hraní plný zábavných atrakcí, jako je pískoviště, klouzačka a podobně.

„Mají ho hezčí než my,“ pochválil jim venkovní zázemí ředitel Základní školy Struhlovsko, která už se také s přípravou nové školky blíží ke konci. I tam už čekají jen na nábytek. „

Už opravdu zbývají jen drobné dodělávky a rozmístění inventáře,“ potvrdil Radomír Macháň. Na škole, kterou řídí, bude od září do školky docházet pětadvacet dětí. I ony budou mít k dispozici zbrusu nové hřiště na oplocené travnaté ploše před školou.

Malování v hranických školkách

V městských školkách, které už v Hranicích fungují řadu let, se během letních prázdnin nic výrazně nezměnilo.

„My jsme jen malovali a dělali velký úklid,“ uvedla ředitelka MŠ Pohádka ze sídliště Hromůvka Lenka Němčáková. „V oddělení Berušek jsme přes prázdniny vyměňovali kryty kolem radiátorů. To je vše,“ řekla ředitelka MŠ Míček z Galašovy ulice Naděžda Hájková.

Největší změny poznají po prázdninách děti z Mateřské školy Klíček na Struhlovsku. Šatny tam rozdělili na jednotlivá oddělení sádrokartonem a bílé stěny vymalovali v jedné třídě na oranžovo, ve druhé na zeleno a ve třetí na žluto. Stejnými barvami pak rozlišili i šatničky. (ka)