„Po ukončení mého členství v ANO mě kontaktovalo několik stran a hnutí. Mým cílem však není být někde, mám jasnou vizi, jak se starat o zájmy obcí a měst v našem kraji i hranické oblasti bez politikaření."

Připustil však, že pokud by některý politický subjekt předložil konstruktivní koncepci na krajské úrovni, případné spolupráci se nebrání.

„Vedení ANO mě osočovalo, že jsem odešel, protože jsem se chtěl stát hejtmanem. Je to pouhá snaha lidi s jiným názorem očernit. Od začátku pro mě byla primární naše oblast, nechtěl jsem odcházet z pozice starosty, což bych jako hejtman musel. Za zmíněným postojem stála většina našich kandidátů. Případné místo v krajském zastupitelstvu je však dle mého názoru pro Hranice velice přínosné a o toto zastoupení usiluji," je si vědom starosta.

PSALI JSME: Starosta Hranic: ANO zajímají jen posty a kasa. Já jsem prý zhrzený kariérista

Proč právě Volba OK?

Právě proto se nyní rozhodl kývnout na nabídku občanské iniciativy Volba OK.

„Domluvili jsme se, že vstoupím na krajskou kandidátku. O konkrétním postu jsme se nebavili, ale mělo by to být do třetího maximálně čtvrtého místa," prozradil Jiří Kudláček.

„Podle mého názoru se jedná o občanskou iniciativu, jež usiluje o realizaci konkrétních záměrů na úrovni kraje. O iniciativu, která se skutečně snaží pracovat pro lidi a naslouchat konkrétním problémům konkrétních regionů. Necítím zde žádnou hru o posty a křesla. Právě to je mi sympatické, " uvedl.

„Samozřejmě, jde o nový projekt, takže je teď potřeba připravit reálný, dostatečně silný program a usilovně pracovat, aby se základní premisy podařilo správně uchopit a lidem předložit s tím, že jsme také schopni je realizovat," řekl dále.

Nemáme potřebu se kamkoliv cpát

„Na Jiřího Kudláčka jsme se obrátili, protože se nám líbí, jak pracuje pro své město, které vzkvétá, je bez dluhů, daří se zde investicím. Potřebovali jsme člověka s bohatými zkušenostmi, a přesně takového se nám podle našeho názoru podařilo v osobě pana Kudláčka sehnat," sdělila jedna ze zakladatelek Volby OK Milena Hesová.

„Rádi bychom dělali politiku trošku jinak, než je zvykem. Nemáme potřebu se kamkoliv cpát, chceme se soustředit vyloženě na situaci v Olomouckém kraji. Na konkrétní věci, na kterých se dá opravdu hmatatelně pracovat," dodala předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje.

Jiřího Kudláčka se do svých řad snažilo získat také nově vzniklé hnutí PRO 2016.

„Cílem je vybudování celorepublikové organizace, která by byla alternativou v jednotlivých krajích. Myslím, že kvalitní příprava projektu s tímto rozsahem bude potřebovat zkušené a kvalifikované lidi. Bude to dílo finančně i časově náročné. Nezvládl to pan Bárta a celá řada jiných subjektů, dokonce s vrcholnou politickou podporou. Pokud však budou vytyčeny přínosné myšlenky, držím palce. Já se ale zaměřuji na konkrétní reálné cíle a kroky, které navazují jeden na druhý," zakončil starosta. 

Autor: David Král