Pane starosto, jak vidíte možnost svého setrvání ve vedení města i v příštích čtyřech letech?
Jestli tady budu, nebo nebudu, nechci předjímat. Všichni momentálně jednají se všemi, z čehož se vygeneruje potřebný počet dvanácti a více mandátů. Myslím, že konečných stanovisek stran bychom se měli dočkat příští týden. Sám za sebe mohu pouze říct, že případné další čtyři roky ve vedení města by pro mě byly poslední. Po skončení právě začínajícího volebního období mi již bude čtyřiašedesát let a určitě už nebudu mít ambici v tomto tempu dále vést město.

I přesto, že jsou jednání stále otevřená, můžete už teď s některou stranou spolupráci vyloučit?
Nevyučuji spolupráci s nikým, protože ačkoliv jsou tu některé názorové rozdíly, nemyslím si, že jsou nějak propastné. Určitě by navíc bylo přínosné, kdyby ta koaliční shoda byla spíše větší než menší. Žádnému městu totiž neprospívá, když je vedení nestabilní, a dochází tak třeba k obměnám v průběhu volebního období. Proto je určitě lepší na začátku tvrdě vyjednávat, ať se nastolí skutečně pevná a jasně definovaná spolupráce

V roce 2016 jste poměrně dramaticky opustil hnutí ANO. Ani s tímto politickým subjektem byste se koalici nebránil?
Já v tom nevidím problém. Jednal jsem s panem Vitonským i s panem Raindlem, ptali jsme se na názor i dalších lidí z kandidátky, na obědě jsem byl také s panem hejtmanem Oklešťkem.

Hnutí jste tehdy ale opouštěl se silnou kritikou, na kterou podrážděně reagoval i Andrej Babiš…
To, že nesdílím názory, kvůli kterým jsem z ANO odešel, ještě neznamená, že nerespektuju to, že jim lidé dali své hlasy, a že bych s nimi nemohl spolupracovat. Pro mě osobně není přijatelné, aby se stát znovu dostal do režimu řízení jedné strany, a jestliže jsme dnes v situaci, kdy je politika natolik finančně provázána s médii, a dalšími věcmi, tak já se na tom podílet nechci. Pokud ale voliči v tomto státě řeknou, že je to jejich představa demokracie, tak já sice budu patřit k těm, kteří nesouhlasí, ale to je asi tak všechno co s tím můžu dělat.

V zastupitelstvu usedne devět nových tváří. Nebudou podle vás chybět zkušenosti?
Zastupitelstvo přišlo o některé tradiční zastupitele jako je například Bronislav Ludmila nebo pan Úlehla. Těmto lidem patří za jejich dlouhodobou práci velké poděkovaní. Každý z nás ale musí počítat s tím, že jednou budeme nahrazeni mladší generací. Myslím tedy, že obměna je logická a v podstatě správná. O fungování města v dalších čtyřech letech nemám strach. Je tu celá řada kvalitních lidí, kteří se mohou na vedení radnice podílet.