Domov seniorů tento týden zakázal návštěvy, ke stejnému opatření přistoupilo také oddělení hranické nemocnice.

„Oblast Hranicka nevykazuje ke dni 4. března žádný potvrzený případ nákazy. Úkolem v tomto období je tedy zajistit maximální prevenci. Prevencí je třeba rozumět vyšší míru osobní hygieny, včasné zachycení případné nákazy každé jednotlivé osoby a zajištění patřičné léčby, potažmo odpovídající karantény,“ sdělil starosta města Hranice Jiří Kudláček.

Obyvatelé Hranic podle něj nemají důvod k panice.

„Skutečně vážné nebezpečí nehrozí. Tuto informaci je potřeba vnímat jako pracovní úkol, který je před námi,“doplnil starosta a pokračoval.

„O aktuální situaci bude podávána pravidelná zpráva. Sledujte tak především web města Hranic, případně facebookové stránky města a samozřejmě i ostatní lokální média. V případě zvyšujícího se počtu onemocnění budou přijímána potřebná opatření.“

Zákazy návštěv

První preventivní opatření už mohli občané v Hranicích zaznamenat tento týden. Od pondělí až do odvolání platí zákaz návštěv na oddělení následné a paliativní medicíny v hranické nemocnici. Vedení nemocnice tak zareagovala na doporučení Bezpečnostní rady státu. O den později vyhlásil zákaz návštěv také místní domov seniorů.

Právě starší osoby a zdravotně oslabení pacienti jsou totiž nejohroženějšími skupinami obyvatel. Ve čtvrtek odpoledne evidovalo ministerstvo zdravotnictví dvanáct potvrzených případů nákazy koronavirem na území republiky. 

Online reportáž