Byl jste zvolen starostou na další čtyři roky. Co to pro vás znamená?
Nepatřím k lidem, kteří střílejí šampaňským. Možná je to věkem, ale v určité době jsem se zkrátka rozhodl, že se pokusím ještě něco udělat pro místo, kde žiju. Funkce starosty je pro mě tedy spíš závazkem, abych tomuto městu dal z pozice starosty, co nejvíce. V následujících čtyřech letech mě tak čeká spousta práce, jsem totiž rozhodnutý, že příště už se o tuto pozici ucházet nebudu.

Pod společné programové prohlášení, které bude vedení radnice prosazovat, se vám podařilo získat osmnáct z třiadvaceti zastupitelů. Tak širokou koalici Hranice asi nepamatují.
Musím říct, že dát dohromady tak početnou skupinu zastupitelů ze sedmi různých stran je pro mě osobně velký úspěch. Nesedí tam lidé hloupí ani leniví, a z toho mám obrovskou radost. Věřím, že tato dohoda zajistí stabilní a pevné vedení města.

V opozici zůstává jen KDU-ČSL a hnutí Otevřená radnice, jehož zastupitelé při volbě nového vedení města otevřeně hovořili o velkém podrazu. Jejich ostrá kritika směřovala také na vaši osobu. Co na to říkáte?
Je obvyklé, že po zveřejnění volebních výsledků se vždy rozhoří vášně. Mě osobně to ale nechává chladným. Myslím, že i lidé, kteří zůstávají v opozici, a kteří mě třeba teď kritizovali, jsou opravdoví Hraničáci, kteří chtějí tomuto městu pomáhat. Pan Lesák udělal jako místostarosta mnoho práce, pana Poláška si jako lékaře i člověka velice vážím, pan Selzer se zasazoval o obchvat města, který Hranice potřebují. Jsou to tedy zcela jistě lidé, kteří zde mají své místo. Volby jsou za námi a žabomyší války by tak měly skončit, to je bez debat. Přesto se domnívám, že v jiných městech je to ještě daleko horší.

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva přišla na přetřes také účast KSČM v radniční koalici.
Ve svých šedesáti letech už se k ideologiím jednotlivých stranických partají stavím s rezervou. Snažím se orientovat hlavně na dobré lidi, kteří chtějí pracovat pro tohle město. Z tohoto důvodu mě vůbec nezajímá, jestli má někdo na klopě odznáček červený, oranžový nebo modrý. Když se podívám na zastupitele za KSČM, vidím Ivana Sumaru a Miroslava Raindla. V našem městě neznám většího odborníka na sociální politiku, než je právě pan Sumara. Pan Raindl pro změnu ví o každém detailu ve městě, má prochozený každičký kout a nic mu neunikne. To jsou věci, které jsou pro mě důležité, ne stranická příslušnost.

Co můžete občanům do dalších let z pozice starosty slíbit?
Budu se snažit využít zkušenosti, které jsem za necelé čtyři roky ve vedení radnice získal. Budu se snažit o dobrou spolupráci lidí zodpovědných za rozvoj města a tlumení případných emocí. Zasadím se o zapracování nové generace, která se bude moci o město moci starat v budoucnu. Zároveň určitě nebudeme nesmyslně utrácet. Nebudeme realizovat projekty, které by zbytečně zadlužovaly město. Úvěr připadá v úvahu pouze u strategických záležitostí, které dlouhodobě prospějí rozvoji ve městě. V minulosti takový projekt představoval třeba krytý bazén, jinak ale budeme rozvážní.