Zastupuje ho nyní místostarostka Jana Jamborová, která hodlá příští týden svolat schůzi, kde se zastupitelé dohodnou na dalším postupu. Doufá, že se podaří zvolit jiného starostu co nejdříve.

Rezignaci starosty v Teplicích nad Bečvou nikdo nečekal. Během svého působení stihl už čtyři velké porady, změnil některé věci týkající se řízení obce a především měl zkušenosti se starostováním již z devadesátých let.

„Důvod je ten, že jsem přecenil své síly. Jsem zaměstnaný, pracuji jako technik a je to profese, která si vyžaduje velké nasazení a přesčasy,“ vysvětlil Pavelka.

Funkci starosty vykonával jako neuvolněný, to znamená při svém stávajícím povolání.

„Už před volbami jsem signalizoval, že své zaměstnání nehodlám opustit,“ dodal bývalý starosta.

Protože rezignoval na mandát, nebude dále působit ani v zastupitelstvu.

„Je to projev jeho svobodné vůle. Jeho volební strana má jistě náhradníky, z nichž jeden složí slib, stane se zastupitelem a z volby zastupitelstva vzejde nový starosta,“ vysvětlil postup Vlastimil Bořuta z olomouckého pracoviště Ministerstva vnitra, s nímž Pavelka svůj krok předem konzultoval.

Teplice nyní vede místostarostka Jana Jamborová, která kandidovala za sdružení Obec lázeňská.

„Vyřizuji jen akutní poštu. Během týdne plánuji schůzi a doufám, že zvolíme nového starostu co nejdříve,“ řekla Jamborová.

Sama o post starostky usilovat nehodlá. Je lékařka a s tímto povoláním by šla práce v čele obce skloubit jen těžko. Rozhodnutí bývalého starosty, který poslal rezignační dopis na obecní úřad, ji prý překvapilo.

„Nepočítali jsme s tím, bylo to dost náhlé. Pan starosta vysvětlil, že odchází z časových důvodů,“ popsala místostarostka.

Nový starosta? Možná příští týden

Pavelka byl starostou již v minulosti.

„Do roku 1996,“ upřesnil. „Tehdy ale byla legislativa úplně jiná, vykonávali jsme to zadarmo.“

Zájem o dění ve své obci má prý pořád.

„Teplice jsou zajímavé místo. Lidé tu chtějí stavět, stěhují se sem mladí. Budu-li moci, do dění v obci se zapojím, ne ale jako starosta nebo zastupitel,“ shrnul Pavelka.

V nejlepším případě by obec mohla mít nového starostu již příští týden.

„Musíme se domluvit. Věřím, že to půjde a že nám nic neuteče,“ dodala místostarostka.