Milovníci tohoto lahodného moku si prohlédnou nejrůznější mlýnky na kávu, kávové soupravy, kávovary a další přístroje na výrobu kávy včetně přístrojem vakuum pot, na kterém příprava nápoje fascinuje jeho vyznavače i po dvou tisících letech, co přístroj existuje.

„Výstava s názvem Káva aneb Velké kouzlo malého zrnka představí dějiny kávy od nejstarší dob po současnost a vše, co souvisí s kávou včetně spousty zajímavostí, jako jsou například příznivé účinky kávy na naše zdraví," podotkl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Kromě ochutnávky kávy se mohou lidé těšit na prohlídku historických fotografií, díky kterým se přenesou do dobových kaváren a kavárniček, které v dávných dobách existovaly v Hranicích.

Výstavy potrvá až do 11. října a pořadatelé si připravili bohatý doprovodný program. Například v sobotu 12. září od 9 do 18 hodin ve dvoraně Staré radnice se uskuteční ukázka pražení v historické pražírně kávy spojená i s ochutnávkou.

„Pro děti a jejich rodiče jsou naplánovány tvořivé dílny v neděli 20. září od 14 hodin. Malovat se bude kávou a vytvářet se budou kávové svíčky. Dále mohou návštěvníci dorazit do muzea i ve čtvrtek 1. října oslavit Mezinárodní den kávy. Chybět tady nebude doprovodný program s hudbou a ochutnávkou kávy," doplnil Petr Bakovský.