Ve stylovém prostředí pouštěli muzikopouštěči Fanoš a Libor ty největší hity české i světové popmusic z 60. až 90. let. Slogan večera zněl jasně – Zůstaneme pod nulou.

„Na začátku byl jednoduchý nápad, že uspořádáme retro párty, kde budeme hrát hudbu z našeho mládí. Akce navazuje na naše předchozí, které jsme pořádali v Porubě u Hustopeč v minulých dvou letech. Ty se vyvedly, takže jsme ji teď zkusili uspořádat zde ve Staré střelnici," uvedl jeden ze dvou hlavních dýdžejů František Kopecký.

Kolem půlnoci byl na akci vybrán a oceněn nejlepší kostým a návštěvník, který nejlepe tancoval.

„Hezké je, že lidé jsou motivováni, aby přišli v retro oblecích. Pouštíme tu pro ně vše, co jsme měli a máme stále rádi," dodal strůjce myšlenky na pořádání retro párty.

V divadlením sále nechyběly také dobové rekvizity, tiskoviny, hračky či plakáty. Na projekčním plátně byly celou noc promítány záběry ze starých seriálů, hororů či klipů, které už pamatují určitou „patinu času". Mezi videi se objevil například i komunistický agitační film Americký brouk a takové legendy jako Výroba trabanta či Major Zeman.

„Jsem rád, že určité věci mohu zachovávat pro budoucí generace, abych je mohl informovat o té občas krušné době," doplnil Franišek Kopecký.

Přítomní si rádi zavzpomínali na léta jejich mládí, i přesto, že nebyla úplně bezproblémová.

„V té době jsem zažila to, co už moje děti nezažijí – pionýrské přísahy, nákupy v tuzexu nebo podpultový prodej. Dříve nebyl třeba mobil a dovedli jsme se domluvit. Také jsme si více vážili některých věcí, protože nebyly samozřejmostí," řekla Petra Polnischová z Hranic.

Ocenili, že je akce odlišná od běžných současných diskoték. „Je to změna oproti běžným tuc tuc diskotékám. Je hezké, že jsou tu lidi téměř všech věkových kategorií," uvedla Markéta Dlouhá z Hranic.

Návštěvníci retropárty nejvíce vzpomínali na skupiny Abbu nebo The Beatles. „Líbí se mi doteď. Pustím si občas ale i vážnou hudbu," uzavřela Daniela Krajčová ze Střítěže nad Lutinou.