„Nepoužívaný komín na kotelně u ZŠ 1. máje je postupně rozebírán. Komín již neplní svou funkci a je ve špatném stavu, proto musí být stržen,“ uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Podle mluvčího hranické radnice by měl komín zmizet do konce prázdnin, poté budou následovat dokončovací práce na střeše kotelny a okolí, které by měly trvat do poloviny září. Cellově vyjde tato akce zhruba na 350 tisíc korun.

Brzy by si mělo město posvítit také na komín s čapím hnízdem na sídlišti Kpt. Jaroše. I tato stavba je již dlouhou dobu v havarijním stavu.

„Komín by měl být zbourán a nahrazen novou konstrukcí až čápi odletí. Zatím ale ještě nemáme konkrétní termín,“ sdělil Petr Bakovský.

Čapí hnízdo chce město zachovat. Proto bude po jejich odletu přemístěno na novou konstrukci, která nahradí stávající komín.

„Jedná se o kus přírody ve městě. Spousta rodin se zde chodí na čápy dívat, pro místní občany má toto místo svůj význam, proto je důležité jej zachovat,“ okomentoval snahu o záchranu čapího hnízda již před časem starosta Hranic Jiří Kudláček.