Přestože některé práce stále trvají, cyklisté úsekem projedou už nyní. A užívají si asfaltový povrch, na který čekali několik let.

Rostislav Urban jezdí na kole pravidelně, nasedne na něj alespoň třikrát týdně. Přestože je až ze Šumperku, cyklostezku Bečva si na Hranicko přijel otestovat na vlastní kůži.

„Známe zdejší oblast, kdysi jsem tady jezdil Šela Maraton. Ten nový asfalt je krásný. Ještě je cítit, jak je čerstvý. Zatím třeba není hotové označení, ale cesta je pro veřejnost v pohodě použitelná," řekl k nově vybudovanému úseku.

Radost z propojení do Hranic

Výstavba třetí etapy cyklostezky Bečva se odehrává v režii města Hranice.

Tiskový mluvčí Petr Bakovský upozornil, že i přes již položený asfaltový podklad musejí lidé dbát zvýšené opatrnosti.

„Stavba totiž pořád trvá. Probíhají dokončovací práce včetně propustků, terénních úprav, výstavby mobiliáře. Také pracovníci Povodí Moravy musejí mít zajištěný přístup k řece," podotkl k posledním fázím prací.

Obyvatelé Týna nad Bečvou se z dokončení stavby dle slov starosty těší hned ze dvou důvodů.

„Lidé jsou hlavně rádi, že přes obec přestanou jezdit nákladní auta. Obec jimi byla v průběhu výstavby výrazně poznamenaná, což lidé samozřejmě těžko nesli. Na druhou stranu máme radost z propojení Týna nad Bečvou a města Hranice," řekl starosta Týna nad Bečvou Josef Vaculín.

Stavba za 8 milionů

Projekt třetí etapy mezi chatovou oblastí Dříň a Týnem nad Bečvou by měl podle současných předpokladů vyjít celkově na osm milionů korun.

Osmdesát pět procent uznatelných nákladů z této částky pokryje dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava.

Do neuznatelných nákladů by radnice neměla vkládat příliš velké finanční prostředky. Radost cyklistů z dokončeného úseku se zřejmě promítne také na cestovním ruchu obou sousedních mikroregionů.

„Dokončený úsek cyklostezky by mohl mít pozitivní vliv i na turismus v regionu. Cyklistika zde totiž patří mezi velice oblíbené činnosti a lepší spojení mezi Týnem nad Bečvou a Hranicemi tak může zvýšit návštěvnost města nebo i hradu Helfštýn," řekla referentka Turistického informačního centra v Hranicích Barbora Nováková.

Vybudování části cyklostezky mezi Týnem nad Bečvou a Dříní bylo komplikované i vzhledem k řadě soukromých pozemků, přes které cyklostezka vede.