Ředitelství silnic a dálnic, které má stavbu na starosti, však slíbilo, že dá v příštím roce všechny poškozené vozovky do pořádku.

„Minulý týden proběhlo jednání mezi vlastníkem komunikací, tedy Olomouckým krajem, a investorem výstavby dálnice, Ředitelstvím silnic a dálnic, o tom, jak se bude řešit stav cest, poškozených při stavbě dálnice,“ informoval hranický starosta Miroslav Wildner.

Podle jeho slov Ředitelství silnic a dálnic na jednání přislíbilo, že dá v příštím roce všechny dotčené komunikace do pořádku. V Hranicích nejvíce výstavbou utrpěla trasa od místní části Velká až po kruhovou křižovatku U Sparty.

„Opravovat se bude cesta přes celou Velkou, pak i silnice od Velké do Hranic, a od Potštátské ulice přes Alešovu, Nádražní, Novou ulici až po kruhový objezd U Sparty,“ uvedl Miroslav Wildner.

Další opravy se týkají úseky od křižovatky u Slávie po rondel na třídě 1. máje. „Kromě toho jezdily náklaďáky i v místní části Drahotuše, a to na trase od podjezdu u nádraží směrem k náměstí a kruhovému objezdu U Jakuba. I tento úsek se bude příští rok opravovat,“ sdělil starosta.

Na některých akcích se bude spolupodílet i město. „Týká se to hlavně Velké, kde chceme udělat podél cesty i chodníkové trasy. Ty v této místní části Hranic chybí,“ dodal Miroslav Wildner.

Rozbité cesty jsou po stavbě dálnice také v okolních obcích. Jednou z těch, které zažily hustý provoz, je i Milenov. „Náklaďáky nám cesty rozbily, ale máme slíbeno, že až to skončí, tak nám silnici v obci opraví,“ uvedl již dříve milenovský starosta Miroslav Haša.