„Naší snahou bude dokončit tento úsek co nejdříve, aby ho bylo možné využívat již o prázdninách. Záležet bude ale také na tom, zda při výstavbě bude přát počasí,“ informoval mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Tento úsek naváže na cyklostezku, která vede od Ústeckého mostu a nyní končí u Partyzánské ulice. Nově bude pokračovat až k mostu v ulici Mostní.

„Na financování cyklostezky se nám podařilo získat dotaci, projekt je spolufinancován z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Celkem by cyklostezka měla stát 4,6 milionu korun, dotace činí 85 procent uznatelných nákladů, tedy asi 3,7 milionu korun, zbylých 900 tisíc je podíl města Hranice,“ vyčíslil mluvčí.

Pro předškoláky připravila ZŠ a MŠ Šromotovo v Hranicích Pohádkové učení.
Zápisy do prvních tříd se na Hranicku blíží, školy chtějí zaujmout

Nová cyklostezka bude mít návaznost i na druhé straně, kde bude pokračovat směrem k Černotínu, jednak přímo do obce a jednak k připravované lávce, která spojí pravý a levý břeh řeky. Za ní se napojí na již vybudovanou trasu, která vede do Ústí.

Nový úsek je dlouhý 795 metrů a je navržen dle dispozičních možností v pojízdné šířce 2,5 až 3,5 metru.

„Pomůže v odklonění cyklistické dopravy z velmi frekventované silnice I/35. Cyklisté pak mohou přejet na druhou stranu Bečvy buď po mostě nebo přes jez a pokračovat dál po proudu,“ upřesnil Petr Bakovský.

Do práce na kole 2022 v Hranicích. Cyklovyjížďka
Do práce na kole v Hranicích již po deváté. Registrace začala

To ale není vše. Město letos také chystá velkou opravu úseku Rybáře – chatová oblast Dříň.

„V tomto asi dvoukilometrovém úseku se nachází šest míst, kde je cyklostezka ve špatném stavu a už není zcela bezpečná, zejména pro bruslaře. Proto nyní probíhá výběr firmy, která bude opravu provádět a naší snahou bude, aby oprava byla hotová také do prázdnin. V rozpočtu máme na tuto akci vyčleněny 2,4 miliony korun,“ pokračoval mluvčí Hranic.

Cyklisté se v budoucnu mohou těšit na další rozšiřování sítě cyklostezek v Hranicích.

Anička Musilová oslavila úctyhodných 90 let.
Důležité je umět se radovat i z maličkostí, říká Anička, která oslavila 90 let

„Připravujeme také další nové cyklostezky, zejména cyklostezku Žáčkova, která by měla vylepšit úsek od sportovního areálu dále kolem Pískáče,“ doplnil mluvčí města Hranice Petr Bakovský. Město zároveň chystá novou cyklostezku Tovární – Římský most, která naváže na síť cyklostezek na severním konci Hranic.