Vše zatím pokračuje podle daných plánů.

„Nyní se kladou obrubníky, staví se opěrná zídka, která je kolem kotelny, dorovnává se opěrná zeď ze strany Galašovy ulice a bude se stavět plot. Zhruba v polovině června by se pak měly pokládat umělé povrchy," popsal ředitel Základní školy 1. máje Hranice Ivan Straka.

Tím ovšem všechno nekončí. Je třeba zbytek plochy zatravnit, položit dlažby ve dvoře u 1. stupně a naaranžovat prvky, které patří k družině.

„Teprve až na konci června by vše mělo být hotové. Teoreticky už v posledních dvou týdnech školy by žáci mohli poprvé vyzkoušet nové hřiště, ale vzhledem k tomu, že se blíží konec školního roku, bude čím dál více akcí a děti ve škole už moc nepobudou, " pokračoval ředitel.

Děti už se nemohou dočkat. „Konečně nebudeme muset chodit někam jinak, když máme tělocvik. Je to super. Už aby to bylo," potvrdili svorně všichni žáci 7.B. Nadšení neskrývá ani sám ředitel školy.

„Samozřejmě se těším, protože o našem vlastním hřišti se mluvilo, už když jsem na tuto školu nastoupil. A to bylo v roce 2008. Žáci se těší, učitelé se taky těší, rodiče to vítají a deváťáci jsou smutní, protože už si na hřišti nezahrají," popsal Ivan Straka.

Otevře jej celebrita?

Celá stavba bude stát 8,6 milionů korun.

„Za školou loni na podzim proběhly terénní úpravy, přeložky inženýrských sítí a stavba opěrné zdi, což vytvořilo prostor pro osmdesátimetrovou běžeckou dráhu, univerzální hřiště s brankami, dále volejbalové i basketbalové hřiště, kurt na tenis, zatravněná vrhačská výseč i doskočiště pro skok daleký," popsal mluvčí Hranic Petr Bakovský a doplnil, že se zde najde prostor i pro nové dětské hřiště vybavené houpačkami či prolézačkami pro děti.

Právě u vrhu koulí budou vysázeny vzácné moruše. Náhradou za vykácené stromy se na svahu vysadí 29 stromů a 66 keřů. Půjde většinou o javory, habry, borovice a smrky.

Slavnostní otevření hřiště plánuje Ivan Straka na druhý týden v září. „Je vše už naplánované, teď už jen čekám na potvrzovací zprávy, zda vše klapne tak, jak má," uzavřel ředitel, který hodlá na tuto akci pozvat sportovní celebritu. O jakou hvězdu se jedná, si ale nechal zatím pro sebe.