Jedna z mnoha pastí na motoristy, které mají v Hranicích přibýt do otevření dálnice D47, nyní vyrůstá v Potštátské ulici. Ostrůvek v silnici má zpomalit projíždějící řidiče a zajistit tak větší bezpečnost chodcům.

Lidé z okolí však ze stavby příliš nadšeni nejsou. Pasti a pastičky, tak nazval hranický starosta Miroslav Wildner (ODS) soubor opatření, která by měla odradit motoristy, aby po sjezdu z dálnice volili cestu přes Hranice.

„Jde o různé ostrůvky, zúžení vozovky a další prvky, které průjezd městem zkomplikují tak, aby se motoristé pro příště městu raději vyhnuli,“ vysvětlil již dříve Miroslav Wildner.

Jedním z těchto prvků je právě budovaný ostrůvek v Potštátské ulici. „Jeho účelem je zajistit bezpečnost chodců a zpomalit dopravu v tomto úseku,“ sdělil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Mnozí z okolních obyvatel však stavbou nejsou příliš nadšeni. „Zatím se staví ostrůvek, který je stranou od míst, kde bydlí lidé, ale má se budovat další naproti obydlené zástavbě, a to bude hrůza. Zpomalení totiž znamená brzdění, řazení a akcelerování, tedy větší hluk a prašnost,“ podotkl jeden z obyvatel Potštátské ulice, který nechtěl uvést své jméno.

Podle mluvčího radnice mají v následujících letech vyrůst ve městě na trase, kudy budou jezdit auta z dálnice, další takovéto prvky. Město je chce postavit, než bude dálnice hotová. „Část peněz na ně půjde z městského rozpočtu, další se pokusíme sehnat prostřednictvím dotací,“ dodal Bakovský.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika