Stavbu nepozdržely ani silné mrazy, které udeřily na začátku března. „S výstavbou sportovní haly se finišuje. V těchto dnech se zde dokončuje montáž osvětlení, pokládají se podlahy a téměř hotová je také montáž sociálních zařízení,“ informoval k průběhu stavby starosta Lipníku Miloslav Přikryl. Téměř letní počasí přeje terénním úpravám před objektem. Dokončuje se tak parkoviště nabízející padesát parkovacích míst.


Hala je vyšší a bude obložena lesklým hliníkovým plechem, který bude částečně odrážet blízké okolí, oblohu nebo zeleň, a to v závislosti na denním světle a ročním období.

Nejenom školy a sportovní kluby, ale i veřejnost se tak již brzy dočkají nových prostor. Stavba by totiž měla být hotová už v půli června. „Za město stavbu převezmou technické služby, které budou následně halu provozovat. Od prvního července bude postupně nabíhat provoz a od září už bude bude hala v plném provozu. Dopoledne budou do sportovní haly docházet školy, odpoledne pak sportovní kluby, i veřejnost,“ uzavřel Miloslav Přikryl. 

Stavba je navržena jako sportovní hala se základním tělocvičným sálem, jehož plocha má rozměry 45x24 metrů. Součástí budovy bude také tribuna pro dvě stě diváků nebo osmimetrová horolezecká stěna s výměrou tři sta padesát metrů čtverečních. Celková zastavěná plocha objektu je téměř dva a půl tisíce metrů čtverečních.

Sportovní hala je rozdělena do dvou částí – tělocvičny a zázemí, budou sloužit se svými parametry pro házenou, basketbal, volejbal. Prostor lze využít také pro malou kopanou, futsal, nohejbal, florbal nebo badminton.