Potštátská, Alešova, Nádražní a 1. máje, to jsou ulice, které jsou nákladní dopravou postiženy nejhůře. „Dnes dopoledne už nám pod okny projelo několik desítek nákladních aut. Přitom radnice a firma Skanska před časem slibovaly, že dopravní zátěž ze stavby dálnice se zmírní,“ stěžovala si Alexandra Hynčicová z Nádražní ulice.

Podle jejích slov byl skutečně několik týdnů pokoj. „Dokonce se kropily cesty, takže se tolik neprášilo a byl klid. Ale teď je to zpátky, je to děs a hrůza, hlavně ten hluk, a toho prachu kolik je,“ líčila situaci Alexandra Hynčicová.

Podle mluvčího hranické radnice Petra Bakovského nezbývá lidem bydlícím v této části města než se s touto situací smířit. „Bohužel stavba dálnice přináší i takovéto problémy. Jde ale o to, aby to nepřekračovalo určitou mez,“ řekl Petr Bakovský.

Jak dále uvedl, firma Skanska skutečně před časem deklarovala, že se nápor dopravy z dálnice sníží. „Ale že by ustala úplně, o tom se nemluvilo. Hlavní část zeminy je ale již převezena, a tak je intenzita dopravy nižší,“ dodal Petr Bakovský.

Svoz zeminy se podle Bakovského snižuje a zvyšuje podle toho, jak nabíhá odvoz zeminy z jednotlivých úseků stavby dálnice. „Jak dlouho ještě bude trvat, to nemůžeme odhadnout, ale intenzita svozu se bude postupně snižovat,“ informoval mluvčí hranické radnice.