Úpravy terénu v těchto dnech finišují a dělníci už začali se stavbou majáku, který má obyvatelům města připomínat ničivé záplavy před deseti lety. Ne všichni Přerované jsou ale nadšeni z toho, že bylo zkrášlení prostranství podél nábřeží tak nákladné.

Úprava plochy bude totiž stát téměř pět milionů korun. V současné době se podél nábřežní zdi staví okrasné zídky, k nimž mají být připevněny lavičky na posezení. Lidé tak budou mít podle záměru architektů pěkný pohled na řeku Bečvu, hradby a historickou část Přerova.

V minulých dnech se v lokalitě dláždily chodníky a cestičky a pokládala zámková dlažba. Doslova před zraky místních nyní vyrůstá také hlavní dominanta celého projektu – cihlový maják.

„Je to sice pěkné, ale proč se z těch peněz raději neopraví chodníky a cesty? To lidem moc nepomůže, že se budou dívat na vodu,“ vyjádřila svůj názor jedna z místních obyvatelek. „Je to takové docela přerovské. Cokoliv, co si člověk vymyslí a v Přerově není, by asi bylo důležitější než maják za pět milionů. Třeba oprava autobusového nádraží nebo chodníků. Na druhou stranu, když se budou lidé vracet z okolních restaurací, může jim maják sloužit jako záchytný bod,“ poznamenala k tomu další z místních Ivana Fuchsová.

Podle vedoucího odboru rozvoje přerovského magistrátu Pavla Galy budou úpravy v Bezručově ulici dokončeny v dohledné době. „Úpravy terénu by měly být hotové koncem října,“ nastínil Gala.

Město podle jeho slov přijde zvelebení prostranství spolu se stavbou majáku na 4 miliony 600 tisíc korun. „Přes čtyři miliony se nám podařilo získat ze státního rozpočtu v rámci takzvaného porcování medvěda,“ vysvětlil.

Jak již dříve uvedl tiskový mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal, byla kdysi na ploše podél nábřeží vyhledávaná plovárna a přerovští pamětníci dodnes nostalgicky vzpomínají na časy, kdy se sem chodívali koupat a slunit. „Někteří místní prosazovali i návrhy na nové zbudování plovárny, ale město se nakonec rozhodlo pro jiné využití lokality,“ uzavřel Bohuslav Přidal.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika