K opravě Zborovského ulice mělo dojít kvůli havarijnímu stavu původně už loni. „Provedené sondy ale prokázaly vyšší obsah dehtu, než předpokládal projekt, a najevo vyšly i další komplikace. Proto se musela ještě upravovat projektová dokumentace a akci bylo nutné odložit," vysvětlil tiskový mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

V rámci oprav, které začaly v pondělí 10. června, bude odfrézován starý povrch cesty. Následně bude znovu použit pomocí speciální nízkoodpadové metody recyklace za horka na místě. Oprava vyjde asi na 12 milionů korun a měla by trvat do začátku září.

Pozor na omezení provozu

Po dobu opravy bude na komunikaci veden jednosměrný provoz, a to ve směru od náměstí 8. května k motorestu Hasičárna (ulice bude zjednodušeně řečeno průjezdná zdola nahoru). Během léta bude nutná také krátkodobá úplná uzavírka trvající řádově maximálně několik dnů. O přesném termínu bude jasno až v průběhu stavebních prací.

„Při této uzávěrce bude zajištěn provoz pro obyvatele sídliště Hromůvka, ulice Palackého a Dukelská přes ulici Plynárenskou. Po celou dobu realizace bude zajištěn nepřetržitý vjezd do Nemocnice Hranice. Obyvatelům rodinných domů, kteří mají vjezdy do ulice Zborovská, bude operativně oznámen termín, kdy nebude možný příjezd přímo k nemovitostem," doplnil Bakovský.

Současně s touto akcí probíhá také rekonstrukce křižovatky U Černého orla a její přestavba na světelnou křižovatku. V tomto případě jsou stavební práce prováděny za plného provozu. S případným zdržením tu řidiči musí počítat do 12. srpna, kdy by měla být rekonstrukce křižovatky hotová.