„Dcera přinesla vlepené oznámení o stávce v žákovské knížce. Problém s tím nemám, ale věřím, že některým rodičům volno jejich dětí místo vyučování čáru přes rozpočet udělá,“ poznamenala Jana Hanáková, matka 13leté Nikol.

Stávkující podporuje i Petra Jüttnerová, jejíž dcera navštěvuje v Přerově čtvrtou třídu ZŠ U Tenisu. „Vím to od čtvrtka, děti měly napsané oznámení školy v deníčcích. Když to nejde jinak, nedá se nic dělat. Vezmu si dovolenou“.

 

„Jsme rádi, že máme volno,“ radovala se žákyně sedmé třídy Eva Suchoňová. Žáka Pavla Hradila ze ZŠ Želatovské na jednu stranu školní volno těší, na druhou stranu vyjádřil zklamání.

„Chodím do hokejové třídy. Jsem rád, ale stávka mě současně mrzí, protože nebude trénink.“ Podle něj byli žáci o důvodech protestu dobře informováni.

„Pokud se požadavky odborářů nepodaří prosadit, budeme si muset platit učebnice i pomůcky sami, a to nechceme,“ dodal Pavel. Školské odbory se ke stávce odhodlaly po mnohaměsíční kritice návrhu rozpočtu školství na příští rok.

Podle nich v návrhu chybějí finance na platy, pomůcky a další vzdělávání pedagogů.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika