Děti se tak musí zhruba na půl roku uchýlit do Základní školy v ulici Osecká.

Jak uvedl starosta města, cílem rekonstrukce není jen objekt školky opravit, ale také vzhledem k nárůstu počtu dětí rozšířit.

„Jedná se o největší investici, která tento objekt čeká zhruba po pětatřiceti letech, kdy byl postaven. Stavební činnost vypukne v říjnu a potrvá do konce května příštího roku,“ uvedl starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl.

Se stěhováním začala školka už začátkem týdne. Do nového zázemí se na půl roku přestěhuje nejen zhruba pětasedmdesát dětí, ale i interiérové vybavení včetně hraček.

„Stěhování u nás vrcholí. Dnes jedou děti na výlet a v pátek už bude objekt uzavřen. Od pondělí už budou rodiče své děti vodit do Základní školy v Osecké ulici,“ vysvětlila ředitelka MŠ Na Zelince Lenka Kašíková.

Do rekonstrukce mateřské školy vloží město z vlastního rozpočtu celkem 6 milionů. Tyto prostředky půjdou na výměnu osvětlení, opravy vodoinstalace, ale také na přebudování prostor bývalé vyvařovny a zázemí čtvrtého oddělení. Tím dojde k rozšíření kapacity školky. Zvyšující se porodnost totiž zaznamenali také v Lipníku nad Bečvou.

„V roce 2006 se ve městě narodilo 98 dětí, které by příští rok mohly nastoupit do mateřské školy. V současné době je kapacita míst v mateřských školách na území města dostačující. Chceme být ale připraveni na očekávaný růst poptávky po umístění narozených dětí v předškolních zařízeních,“ doplnil starosta Přikryl.