Paní Ladislava Pokorná z Hranic dochází do Klubu seniorů už tři roky. I ona v budově využívá společných cvičení, účastní se venkovních vycházek po okolí i dalších organizovaných výletů a zájezdů. Také ona se nyní s tradiční budovou Na Náspech na několik měsíců loučí. „Už jsem si tu zvykla. To, že se teď budeme stěhovat do „Pečovatelku", není ideální, ale člověk se s tím určitě nějak vyrovná. Navíc přes prázdniny se cvičit nebude," uvedla v pondělí dopoledne, zatímco ostatním pomáhala s přípravou ke stěhování.

Azyl v Pečovatelském domě na Tovačovského ulici by však neměl trvat déle než čtyři měsíce. Návrat „do svého" pak bude pro všechny členy jistě radostnější při pohledu na opravené a hlavně rozšířené prostory, o které už vedení Klubu seniorů dlouho usilovalo.

„Teď je to tady skutečně malé. Nahoře v patře by měla být větší tělocvična, protože zájemců o cvičení je hodně," tvrdí paní Ladislava, která dříve pracovala jako dělnice u strojů v hranické Sigmě.

Klub seniorů doposud navštěvuje velice ráda.

„Je to pro nás přínosné, protože člověk se tady zabaví. Já osobně jsem ráda, že nezakrním doma někde u plotny," uzavírá s úsměvem paní Ladislava.