„Vůbec se mi na přerovském koupališti nelíbí. Je tam mnoho Romů. Byli jsme tam jednou a stačilo to,“ sdělila Deníku svůj názor Přerovanka Vladimíra Timiraosová.

Jiní z Přerovanů jsou v hodnocení dění na koupališti ostřejší. „Naši nepřizpůsobiví spoluobčané opět řádí na bazénu. Včera a dnes jsem tam byl se synem a víckrát tam nejdu. Ve venkovním dětském jde o život, jak se tam ti dvou až pětiletí perou, řvou a cákají. Ve vnitřním to není lepší, akorát je občas plavčice vyžene a za tři minuty jsou tam zas,“ postěžoval si na internetovém fóru Přerovských novin člověk s přezdívkou All.

Správa bazénu se snaží možným konfliktům mezi návštěvníky předejít a o bezpečnost návštěvníků se na koupališti kromě čtyř plavčíků starají také pracovníci z firmy KEN.

„Netvrdím, že se občas nějaký konflikt nevyskytne, ale všechno máme pod kontrolou a v rámci slušnosti si vždy s výtržníky poradíme,“ ubezpečil ředitel bazénu František Kavka.

Jak dále vysvětlil, pokud někdo poruší provozní řád, je z bazénu vykázán. „Když se i nadále vzpěčuje, kontaktují zaměstnanci bazénu městskou policii,“ dodal František Kavka.

Brání se však generalizování problémů na základě původu návštěvníků. Podle jeho slov je lidské chování založeno na výchově v rodině a ve společnosti, ne na barvě pleti.