Od této chvíle by jim však město mělo zatnout tipec, inkriminované místo je nyní pod dohledem kamerového systému.

„Vzhledem k tomu, že v prostoru podchodu u synagogy docházelo k velkému znečišťování, jsme se na místo rozhodli nainstalovat městské kamery. Doufáme, že tím docílíme zlepšení situace," sdělil mluvčí města Hranice Petr Bakovský. „Obzvláště o víkendu a ve večerních hodinách nebyl ten stav rozhodně ideální, kulantně řečeno," doplnil mluvčí.

Znečištění se často dopouštěli právě podnapilé osoby vracející se domů z některého z podniků situovaných na náměstí.

„Díky tomu, že je nyní místo monitorováno, zde mohou v případě nějakého nevhodného chování, okamžitě zasáhnout strážníci městské policie. Výtržníkům pak pochopitelně hrozí postih," uvedl dále Petr Bakovský. Sídlo městské policie se nachází ani ne sto metrů od synagogy, takže okamžitý zásah by v případě potřeby neměl být problém.

Obyvatelé jsou z tohoto kroku pochopitelně nadšeni.

„Je to dobře, procházet tímto místem bylo někdy opravdu nepříjemné. Přitom synagoga je nejen krásná budova, ale také jedno z kulturních center města, a je velkou ostuda, když je kolem ní nepořádek a smrad a základnu si tu dělají různá podivná individua," myslí si Jiří Grepl.

Nezbývá než doufat, že opatření bude mít kýžený dopad, a že vandalové si své nevhodné chování pod pohrůžkou trestu odpustí. Přece jen se jedná v podstatě o centrum města, a tak by bylo opravdu záhodno, aby zde byl pořádek. Když se prakticky ve všech ostatních ohledech mohou Hranice chlubit výstavním centrem.

David Král