Už nyní se přihlásilo podle slov Pavla Chlápka, člena předsednictva IPA sekce ČR, 500 účastníků odhodlaných zdolat 14 nebo 27 kilometrů.

„Jde o lidi nejen z řad IPA sekce ČR, ale i ze zahraničních sekcí, příslušníky ozbrojených sborů a rodinných příslušníků a sympatizující veřejnosti. Délka trasy bude záležet na věku účastníka," upřesnil.

Inspiraci k akci našli policisté u vojenských pochodů.

„Jsem rád, že organizátor nejnavštěvova­nějšího Vojenského pochodu Česká republika nám vyšel vstříc a stal se partnerem IPA pochodu. Domnívám se, že právě toto pořadatelské partnerství je účastníkům pochodu garantem vysoké kvality sportovní akce," pověděl dále Pavel Chlápek.

Na akci se dostaví i vedoucí Policie ČR, Územního odboru Přerov Martin Lebduška.

„Na účastníky čeká číslovaná pamětní medaile se stužkou v krabičce a certifikát, start a cíl bude v Kasárnách generála Zahálky v ulici Kapitána Jaroše," zakončil Pavel Chlápek.

International Police Association (IPA) je mezinárodní organizace, jejíž členové jsou současní či bývalí policejní pracovníci bez rozdílů hodnosti. Je to největší mezinárodní sdružení policistů, které má přes 400 000 členů v jednotlivých národních sekcích 63 zemí světa. 

Generální partner 1. IPA pochodu je 7. mechanizovaná brigáda „Dukelská" Hranice.