„Dokonce k nám rok co rok jezdí trampové až z Německa a nebo ze Slovenska. Nikdy si tento zářijový víkend nenechají ujít,“ popsala jedna z hlavních organizátorek Božena Klvaňová, které trampové neřeknou jinak než „stařa“.

Přestože účast na festivalu na poslední chvíli odřekly některé kapely, atmosféra byla skvělá. Venku se zpívalo a hrálo, na podiu v místním kulturním domě se střídaly skupiny a hudbou žila téměř celá vesnice.

„Když jsme v pátek večer slavnostně zapalovali oheň, na tvářích všech bylo vidět dojetí. Vzpomínali jsme na kamarády, kteří už tu s námi nejsou,“ dodala.

Příznivců trampu se nakonec ve Skaličce sešlo téměř čtyři sta.

„Už to není tak jako v sedmdesátých letech, kdy se trampové dokonce rozlišovali na Seveřany a Jižany. Je nás ale pořád dost, co se pravidelně scházíme. Na festival jezdí lidé ze všech koutů Moravy – z Ostravy, Brna, ze Vsetína a nebo Přerova,“ vyjmenoval také Jan Stržínek z trampského sdružení Skalička.

Na podiu v kulturním domě se objevily například přerovské skupiny Freďáci a Špunt, brněnští Kati a nebo bratislavská formace Pekaring. „Devět kapel se zúčastnilo soutěžní přehlídky a měli jsme i dva hosty,“ přiblížil Stržínek. Jedním z nich byla i skvělá kapela ze Vsetína Dareband.