„Jakmile se trochu zlepší počasí, vyrazíme do ulic a budeme zdarma nabízet maminkám, ale i tatínkům či babičkám reflexní prvky, které si mohou nalepit na jakékoliv místo na dětském kočárku,“ informoval zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Tento projekt navazuje na loňskou úspěšnou akci s názvem STOP Šeru. Ta byla zaměřená na zviditelnění občanů používajících francouzské hole. „Zájem o tuto akci byl velký. Podařilo se nám rozdat na čtyři nebo pět stovek reflexních prvků. Někteří je získali v ulicích při pochůzkách strážníků, jiní si je u nás na služebně sami vyzvedávali,“ vzpomněl zástupce ředitele Miroslav Komínek.

Rovněž reflexní prvky určené na kočárky si zájemci mohou vyzvednout na služebně přerovských strážníků. Není tak nutné vyčkávat, až zájemci na strážce zákona náhodně narazí v ulicích. Zviditelnění na silnicích je podle strážníků jedním z nejlepších bezpečnostních opatření. Účastníkem silničního provozu nejsou jen řidiči, cyklisté a chodci, ale na silnicích se pohybují i kočárky, pro které jsou tyto prvky velmi vhodné.

„Reflexní materiály značně zvyšují bezpečnost dětí, ale i dospělých v silničním provozu za snížené viditelnosti. To znamená nejen za tmy, ale i třeba v mlze,“ řekl Komínek.

Maminkám se projekt Bezpečný kočárek zamlouvá. „Rozhodně bych takové nálepky přivítala a na kočárek bych si je nalepila. Za tmy sice moc často se synem ven nejezdíme, ale přesto opatrnosti není nikdy nazbyt,“ svěřila se v pátek v ulicích města maminka dvouletého syna Kamila Janoušková.