Život mladého muže vyhasl v neděli 23. listopadu časně ráno jen několik metrů od hlavního vchodu do budovy bývalé zvláštní školy. Jeho bezvládné tělo na stromě objevil v ranních hodinách náhodný kolemjdoucí.

Přestože sebevrah před oběšením nenechal svým příbuzným a známým dopis na rozloučenou, případ teď mezi Hraničany opět rozpoutává diskuzi. Strom, na kterém se muž oběsil, totiž neznámý vandal pokácel. O případu Deník již informoval v sobotu.

Obyvatelé nedalekého domu se domnívají, že pokácení stromu a následné umístění více než půl metru velkého černého železného kříže s případem z listopadu souvisí. Kriminalisté totiž na kříži objevili nápis E. H., což mohou být iniciály sebevraha.

„V Hranicích žiju už skoro čtyřicet let a zdá se mi, že v poslední době těch neštěstí jaksi přibývá. Vzpomeňte si na ty dva mladé, které přejel vlak v Drahotuších. O sebevrahovi z Motošína vím, velice mě to tehdy šokovalo. O to víc mě překvapuje, že strom někdo pokácel. Je to škoda. Musel to být někdo z pozůstalých oběti,“ míní jeden z hranických obyvatel.

Škoda pokácené lípy byla vyčíslena na třináct tisíc korun. Jednalo se totiž o památeční strom míru z roku 1985, o čemž informuje pamětní deska. Vedle ní se však dnes nachází jen čerstvě uřezaný pařez. Ten byl původně vysoký několik desítek centimetrů, při vyšetřování události však došlo k jeho srovnání se zemí. K pokácení vzácného stromu došlo minulý týden v noci na čtvrtek, tedy zhruba dva měsíce po sebevraždě.

„Myslím si, že se měl strom pokácet už dávno. Chodím kolem nakupovat a vždy jsem se tam díval a měl jsem divný pocit, jakoby nahoře někdo seděl a chystal se k podobnému činu jako tenkrát. Místa takových neštěstí by se měla vždy zajistit tak, aby příště k něčemu podobnému nedošlo,“ řekl v neděli odpoledne jen kousek od křižovatky Motošín Miroslav Sušica.

ČTĚTE VÍCE:

Vandal pokácel lípu, na pařez umístil kříž

Dvacetiletý mladík se oběsil v parčíku v Hranicích