Pracovníky Ekoltesu, kteří měli patnáctimetrovou jedli v pondělí 4. února už definitivně odstranit, zaskočilo noční a ranní sněžení, a tak místo úklidu posledního kousku Vánoc z Hranic se vydali bojovat se sněhovou pokrývkou.

Dva pracovníci firmy však brzy ráno u stromečku přesto byli a pomocí vysokozdvižné plošiny odstraňovali tři sta metrů dlouhý světelný řetěz, baňky a hvězdu.

„Výzdobu teď uložíme a před jejím znovuzprovozněním na podzim ji ještě musíme vyzkoušet, zda vše funguje tak, jak má. V předchozích letech jsme stromeček odzdobovali dříve než začátkem února. Letos už jsme zvládli uklidit třeba stromek v Drahotuších, kde byl řetěz dlouhý dvě stě metrů," sdělil jeden z pracovníků Ekoltesu Jaroslav Fidermak.

V závislosti na počasí teď stromeček zůstane na náměstí stát, svítit ho už ale Hraničané neuvidí.

„Původně jsme chtěli vše zvládnout už v pondělí. Naši pracovníci jsou dnes ale v terénu a k úplnému odstranění stromu dojde nejspíš v úterý nebo ve středu," informovala Karla Jamborová, mistr střediska veřejné zeleně Ekoltesu Hranice.

Jedle zdobí Masarykovo náměstí již od konce listopadu. Městu ji daroval obyvatel Skleného kopce, kterému zbytečně stínila na zahradě. Spolu s vánočním jarmarkem ji poprvé slavnostně rozsvítili 6. prosince a rozsvícené žárovky zdobily náměstí ještě i o prvním únorovém víkendu.