Mladík ve vážném zdravotním stavu byl minulý týden převezen do zařízení vyššího typu v Ostravě z havířovské nemocnice, v níž byl hospitalizován bezprostředně po nešťastné události.

Policie v Havířově už zahájila úkony trestního řízení proti neznámému pachateli pro ublížení na zdraví s následkem smrti.

„Po dohodě s rodinnými příslušníky se k případu nebudeme více vyjadřovat. Mohu jen potvrdit, že pacient minulý týden v pátek zemřel na anesteziologicko – resuscitačním oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě,“ uvedl mluvčí ostravské nemocnice Tomáš Oborný.

Student Vyšší odborné školy živnostenské v Přerově se společně se svými spolužáky zúčastnil sportovního kurzu v blízkosti Těrlické přehrady. Podle policie studenti soutěžili v triatlonu a mladík po běhu skočil do vody. Po 50 metrech plavání se začal topit. Záchranáři tonoucího vytáhli ven z vody a zahájili oživovací pokusy.

„Až do příjezdu záchranky jsem prováděl masáž srdce a umělé dýchání pomocí ambuvaku,“ popsal už dříve dramatické okamžiky jeden ze záchranářů Jan Kolář.

Ani přes rychlý zásah se jim ale nepodařilo zdravotní stav mladého muže zvrátit. Po převezení do havířovské nemocnice se už student neprobral z bezvědomí a jedenáct dní poté ve Fakultní nemocnici v Ostravě zemřel.

„Úmrtí studenta naší školy je pro nás velká rána a nemůžeme se z toho vzpamatovat. Celá škola je zahalená do smutku,“ uvedla ředitelka Vyšší odborné školy živnostenské v Přerově Renata Mašková.

Podle jejích slov se okolnosti případu nadále prošetřují. „Věcí se kromě policie zabývá i Česká školní inspekce,“ dodala ředitelka Mašková. Policie už v této souvislosti zahájila úkony trestního řízení proti neznámému pachateli pro ublížení na zdraví s následkem smrti.

„Případ si převzala Služba kriminální policie a vyšetřování. Byla nařízena soudní pitva zemřelého a vyšetřovatelé budou shromažďovat veškerou potřebnou dokumentaci pro objasnění případu, včetně zdravotní dokumentace studenta. Hodláme rovněž prověřit, zda byla řádně zajištěna organizace sportovního kurzu a nedošlo k pochybení ze strany jeho organizátorů,“ nastínila další postup havířovská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.