„Zpracovaných projektů je celkem osm, na každém z nich pracoval tým tří až čtyř studentů. Jsou mezi nimi i zahraniční studenti, kteří jsou v Brně v rámci programu Erasmus,“ uvedl tiskový mluvčí Petr Bakovský.

Studenti si před navrhováním projektu prostor města sami analyzovali a studovali konkrétní místa, mapové podklady nebo informace o historii. Na názory se zeptali i místních občanů pomocí ankety.

ČTĚTE TAKÉ: Jedenáctiletou dívku v Hranicích srazilo auto. Řidič ujel

„Návrhy jsou spíše urbanistické než architektonické, nezabývají se tedy většinou jednotlivými domy, ale celými ulicemi, náměstími či bloky domů,“ sdělil Petr Bakovský.

Cílem studentů nebylo vytvořit konkrétní projekty pro město, ale spíše se něco naučit o architektonické tvorbě a výstavbě města. Projekty jsou tedy vypracované bez ohledu na finance a zaměřují se na prospěšnost pro organismus města.

„Hradební okruh má proměnlivý charakter ulic, náměstí a ploch bez jasného vymezení. Nachází se na něm prostory s nevhodnou funkcí a zástavou, místa neuspokojivá dopravně a postrádající charakter nebo formu,“ dodal tiskový mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ: Hraničtí gymnazisté opět v akci! Předvedou Jak se s námi život táhne