Z Hranic se vydali na týden poznávat krásy Moravského krasu do městečka Jedovnice na Blanensku. „Sportovního kurzu se pravidelně účastní studenti třetího ročníku.

Již řadu let jezdíme právě do Jedovnic, protože zde máme ideální podmínky pro sportovní vyžití,“ uvedl Jiří Horký, jeden z učitelů, kteří se kurzu pravidelně účastní. „Hlavní je, že nám vyšlo počasí a přes den ani jednou nepršelo,“ dodal.

Hlavním bodem týdenního programu byla cyklistika. Studenti rozděleni do čtyř družstev absolvovali půldenní i celodenní výlet na kolech. Navštěvovali přitom jeskyně v Moravském krasu, jejich zrakům neunikla ani nejznámější česká propast Macocha.

Kromě jízdních kol měli s sebou také kajaky a kánoe. Využili tak vodní plochy rybníka Olšovce a mnozí tak poprvé zkusili, jak těžké je řídit loď. Součástí programu byla také přednáška o minigolfu s názornými ukázkami mistra republiky.

Ten každou z osmnácti drah překonal na jeden úder. Gymnazisté tak úspěšní nebyli, mnozí však předvedli vynikající výkony, za které byli odměněni. Dámy i pánové si také vyzkoušeli, jaké je to orientovat se v terénu podle kompasu.

Při závěrečném závodě se pak ukázalo, jak kdo umí nejen topografii, ale i střelbu ze vzduchovky. V pátek přišel na řadu triatlon, závod skládající se ze tří disciplín.

První úkol, přeplout rybník na lodi tam a zpět, se ukázal pro mnohé složitější než při tréninku. Nad hladinou totiž začal foukat vítr. Pak osm kilometrů na kole a na závěr běh. V triatlonu mezi dívkami zvítězila Magdaléna Havlínová, mezi chlapci byl nejlepší Lukáš Langer.

Nejnáročnější se stala sobotní cesta domů. Stokilometrovou trasu z Jedovnic do Hranic museli všichni zdolat v sedlech svých kol. Mnozí se potýkali se silným větrem a chladným počasím, do Hranic však odpoledne dorazili všichni.