V rámci projektového dne s názvem Strojírenství – naše priorita ve středu žáci a studenti školy propagovali náplň svých oborů už pošesté.

„Akce je učená pro žáky osmých a devátých tříd základních škol, ale i pro zájemce z řad veřejnosti. I formou soutěží se jim snažíme přiblížit jednotlivé obory naší školy, především ty strojírenské," řekl vedoucí učitel odborného výcviku Libor Hynčica.

Ve dvoraně hranického zámku tak ve středu probíhaly ukázky oborů zámečník, instalatér, obráběč kovů či mechanik číslicově řízených strojů.

„Důležitým aspektem programu je také účast zástupců společností, se kterými naše škola spolupracuje. Firmy ukazují, že dokážou nabídnout stipendijní programy i uplatnění na trhu práce. Žáci základních škol a jejich rodiče tak vědí, že uplatnění po studiu najdou," přiblížil Libor Hynčica.

Další podrobnosti o studiu ve škole žáci i široká veřejnost najdou právě v pátek a v sobotu v souvislosti s Dnem otevřených dveří na Teplické i Studentské ulici. Během roku slouží k seznámení s obory kromě těchto programů také další projektové dny ve škole.