Do práce se studenti pustili nedávno. Se svým nápadem na rekonstrukci parku šli nejprve za starostou města Miroslavem Wildnerem.

„Pan starosta námřekl, že renovace parku už je v plánu. Nabídl nám, že můžeme přispět svými nápady na dětské hřiště,“ řekla jedna ze studentek Pavlína Třískalová.

Skupina čtrnáctiletých studentů v úvodu navrhla čtyři problémy ve městě, kterými by se mohli zabývat. Kromě opravy parku je zaujal také problém s nadchodem u Hromůvky, špatné dopravní značení u gymnázia a možnost modernizace kina v Hranicích.

Svůj projekt představili ve středu 13. května v prostorách gymnázia. Na veřejnou prezentaci zavítal také hranický starosta, který studenty pozval na červnové jednání zastupitelstva, kde budou mít možnost o svých záměrech povyprávět hranickýmpolitikům. Podle ankety, kterou gymnazisté uspořádali mezi občany, si většina lidí přeje park zmodernizovat.

Pro svou prezentaci, kterou představí i na celostátním setkání v Praze, zvolili slogan „Zapomeň na alkohol a trávu, my máme park pro parádu“.

„Nechceme, aby park sloužil opilcům a mladým kuřákům. Naopak děti by tam měly chodit za zábavou,“ podotkla Třískalová.

Hranický starosta děti za odvedenou práci pochválil. „Studenti gymnázia jsou ti, kteří umí projekt Občan uchopit správným směrem,“ zmínil Wildner, přičemž připomněl studenty současného třetího ročníku, kteří před lety v rámci stejného projektu oslovili zastupitele, aby se zasadili o zpřístupnění věže Staré radnice. Ta se má otevřít již během následujících týdnů.