Vernisáž zahájil Dívčí pěvecký sbor Hranice. Poté Jarmila Vrtalová z oddělení školství poděkovala za práci Ludmile Malé, která tuto výstavu zaštítila jako učitelka výtvarné výchovy a zároveň organizátorka. Slovo si vzal i ředitel školy Radovan Langer a místostarosta města Ivo Lesák.

Sama Ludmila Malá pochválila práci všech studentů a jako novinku letos uvedla i výtvory z hodin informatiky.

„Letos nás oslovili pedagogové informatiky, zda by se mohli připojit k výstavě s výtvory, které vznikaly pomocí počítačových technologií. Bylo nesmírně těžké vybrat obrazy, které zde vidíte, protože se tento rok sešlo opravdu hodně kvalitních prací," pověděla profesorka s tím, že zde zájemci uvidí obrazy asi 36 dětí.

„Nejvíc jsem pyšná na Katku Machylovou, i když tím asi uškodím druhým. Je to slečna, která je samostatná, ví, co jí sedí a nebojí se žádného formátu ani techniky," vyzdvihla práci jedné studentky učitelka.

Nejoblíbenější výtvarnou technikou je kresba, témata byla libovolná.

„Především nejstarší ročníky, které jsou zde v majoritě, protože mají poslední rok výtvarné výchovy, tvořily od druhého pololetí samy. Naproti tomu nejnižší ročníky se účastní mnoha výtvarných soutěží pro základní školy, tak ty měly témata daná," dodala učitelka, s níž se na výstavě podílel i její kolega Miloš Mlčoch.

Pro Ludmilu Malou byl tento ročník druhý v řadě. Celkově se výstava studentských prací uskutečnila včetně toho letošního šestkrát, jak uvedl ředitel Gymnázia Hranice Radovan Langer.

„Je třeba si uvědomit, že nejde o profesionální ani amatérskou tvorbu, ale o výkresy studentů, kteří tomu věnují svůj volný čas a malují s láskou. A mohu říct, že některé výtvory jsou na hodně vysoké technické úrovni zejména v kresbě," pochválil studenty ředitel a zároveň hranický malíř Radovan Langer.