Celkové náklady na vybudování moderního sportoviště se tak vyšplhají na 21 milionů korun. Navýšení ceny vyvolalo mezi některými přerovskými zastupiteli kritiku, která se dotkla i někdejší směny pozemku, na jehož jedné části roste hřiště a na druhé už dnes stojí Penny Market.

„Myslím si, že za dvacet milionů jsme mohli mít dvě opravená hřiště. A co máme teď? Penny Market stojí dřív, než hřiště,“ řekla na zastupitelstvu Ludmila Tomaníková (KSČM). Navýšení nákladů na stavbu hřiště kritizovali zejména zastupitelé z řad strany Společně pro Přerov (SpP).

„V roce 2003 jste nám tvrdili, že město nemá finanční prostředky na opravu stávajícího zchátralého hřiště, a proto je nutné směnit pozemky se společností EK1, která na stavbu nového sportoviště měla přispět 3 miliony korun. Jak to, že město najednou má na stavbu 21 milionů? V tom případě jste lhali a veřejnosti je potřeba vysvětlit proč,“ prohlásil na zastupitelstvu Richard Šlechta (SpP).

„Jde o to, že na stavbě vznikly vícepráce, které se musí uhradit, a my teď musíme schválit rozpočtové úpravy tak, aby se na ně mohly čerpat finance,“ řekla náměstkyně primátora Elena Grambličková (ODS).

Stavba hřiště v případě navýšení nákladů přijde městskou kasu zhruba na třináct milionů korun. „Na kolik se částka navýší, však zatím přesně nevíme. Navrhovaný milion korun je pouze orientační cena, abychom počítali s tím, že nějaké vícepráce při stavbě hřiště vzniknou,“ vysvětlil vedoucí odboru rozvoje Pavel Gala.

Město na stavbu hřiště získalo státní dotaci ve výši pěti milionů korun. „Další finance zhruba ve výši tří milionů tvoří příspěvek za směnu pozemků, získaný od společnosti EK1,“ doplnil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Podle zástupců města by víceúčelové hřiště měla stavební firma dokončit v polovině listopadu. Půjde o největší sportoviště s nadstandardním vybavením v Přerově. V areálu se bude nacházet několik běžeckých drah, tenisové kurty, hřiště na basketbal, volejbal i nohejbal, ale také plážový volejbal.

Víceúčelové hřiště má sloužit nejen žákům z přilehlé školy, ale také veřejnosti. V areálu se bude nacházet také zázemí pro správce a sportovce.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika