Tak touto otázkou se teď mohou zabývat zájemci, kteří se chtějí zapojit do ankety vyhlášené přerovským magistrátem. „Své návrhy mohou lidé posílat do konce května,“ informoval mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Umělecky ztvárněný strom předali Přerovanům studenti Střední školy řezbářské v Tovačově v úterý u příležitosti Dne Země.

Na díle pracovaly od poloviny března dvě desítky studentů pod odborným dohledem svých vyučujících. Budoucí řezbáři dub ozdobili celkem 25 motivy zvířat a rostlin.

„Líbil by se nám název Strom života, vzhledem k tomu, že se na něm nachází spousta zvířátek a rostlinek,“ řekli Adéla Vaculíková, Jana Vraštilová a Ivo Repčík, trojice studentů řezbářské školy, kteří se na zhotovení díla nejvíce podíleli.

„Návrhy mohou podávat jednotlivci i kolektivy. Anketa není omezena ani věkem, zapojit se může každý, koho napadne něco zajímavého,“ upřesnil Přidal. „Strom může mít prozatímní název Ptačí dub, ale samozřejmě tato verze není konečná. Uvítáme jakékoliv návrhy,“ řekla náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková.

Obdobný název už však nese takzvaná Ptačí lípa, která se nachází v areálu Ornitologické stanice v Přerově a na jejíž tvorbě se před několika lety podíleli také studenti z Tovačova.

Pokud přijde někdo s originálnějším názvem pro dílo v Michalově, stačí jej zaslat na adresu odboru životního prostředí přerovského magistrátu, nebo e-mailem na adresu zp@mu-prerov.cz.

K návrhu je nutné připojit své jméno, příjmení, věk a adresu. „Vítězný návrh bude odměněn věcnou cenou,“ doplnil mluvčí magistrátu Přidal.