Byli mezi nimi také Lucie a Martin Čížkovi (na snímku). Zájem byl tak velký, že některé místní páry musely zvolit obřad na radnici v jiném městě.

„V Hranicích bylo svateb tolik, že jsme se raději rozhodli pro Lipník,“ uvedl Zdeněk Malík, který v sobotu také vstoupil do manželského stavu.

Právě na hranické radnici uzavřelo v sobotu sňatek největší množství párů na celém Přerovsku. „Je to nadprůměrný počet. Obvykle uzavíráme kolem šesti sňatků za obřadní den,“ uvedla již dříve hranická matrikářka Zdenka Míšová.

O jednu svatbu méně, tedy deset, se v sobotu odehrálo v Přerově. Osm svateb bylo ohlášeno v Tovačově, ale dva snoubenecké páry od sňatku v tento den odstoupily. Svatebčany lákala i možnost uzavřít manželství v prostorách některých atraktivních památek.

Kvůli svatbám byl v sobotu uzavřen například tovačovský zámek, jeden ze slavnostních ceremoniálů se odehrál i na střešní zahradě v Lipníku nad Bečvou.

Podle přerovské numeroložky Ivy Ďáskové přináší den se sedmičkou v datu všemu, co v něm vznikne, do vínku citlivost, touhu angažovat se za pravdu, spravedlnost, za zdravý způsob života, touhu po společném prožívání a léčitelské schopnosti.

„Datum 7. 7. 2007 jako datum sňatku dává manželům na cestu schopnost hlubokého prožívání dotyků a společného dobrodružství i ve všední dny. Je třeba učit se nelpět na své pravdě a stále nalézat rovnováhu mezi svobodou jednotlivce a kázní v roli partnera,“ uvedla Iva Ďásková.